Nawigacja

Nowy portal popularnonaukowy

więcej

Aktualności

„Dlaczego warto uczyć o totalitaryzmie?” – zajęcia dla uczestników projektu „Aktywni i Kreatywni – Polacy w Europie” – Wrocław, 7 maja 2013

7 maja br. o godzinie 13:30 w Centrum Rozwoju Zawodowego „Krzywy Komin” we Wrocławiu (ul. Dubois 33-35a) odbędzie się spotkanie uczestników projektu „Aktywni i Kreatywni – Polacy w Europie” z historykiem Oddziałowego Biura Edukacji Publicznej IPN – Wojciechem Trębaczem. Tematem zajęć będą zagadnienia związane z hasłem „Dlaczego warto uczyć o totalitaryzmie?”.

Projekt Aktywni i KreatywniPolacy w Europie” to unikatowe przedsięwzięcie, które ma na celu wzmacnianie więzi Polonii z krajem. We Wrocławiu od 2 do 12 maja trwa spotkanie grupy ok. 80 osób – młodzieży polonijnej i przedstawicieli organizacji polonijnych z Węgier, Czech, Norwegii, Niemiec i Francji. W programie pobytu w stolicy Dolnego Śląska przewidziano spotkania, dyskusje i prezentacje przybliżające uczestnikom zajęć język i kulturę polską, zawiłości historyczne i polskie tradycje.

Projekt Aktywni i KreatywniPolacy w Europie” realizowany jest we współpracy z organizacjami polonijnymi: Polonia Nova, Związek Polaków w Norwegii, Stowarzyszenie Polsko-Francusko-Niemieckie, Polski Samorząd Narodowościowy w Ujpeszcie, Polski Związek Kulturalno-Oświatowy w Republice Czeskiej. Inicjatywa jest współfinansowana ze środków finansowych otrzymanych z Ministerstwa Spraw Zagranicznych w ramach konkursu na realizację zadania „Współpraca z Polonią i Polakami za granicą w 2013 r.”. Organizatorem projektu jest Fundacja na rzecz Kreatywności i Innowacji OPEN MIND.

aktywni-i-kreatywni_m     Krzywy-Komin_m

do góry