Nawigacja

Nowy portal popularnonaukowy

więcej

Aktualności

Gra miejska „Żołnierze Wyklęci”. Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych – Wrocław, 2 marca 2013

W związku z Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych 2 marca br. we Wrocławiu odbędzie się gra miejska „Żołnierze Wyklęci”. Jej organizatorem jest wrocławski oddział stowarzyszenia „Studenci dla RP”, a inicjatywę wspiera Oddział Instytutu Pamięci Narodowej we Wrocławiu.

Organizatorzy poprzez zabawę chcą przybliżyć młodzieży wydarzenia z historii najnowszej, zwłaszcza te związane z okresem aktywności „żołnierzy wyklętych”.

Uczestnicy zostaną podzieleni na trzyosobowe grupy. Nagrodzone zostaną trzy zespoły, które najlepiej poradzą sobie z przygotowanymi zadaniami. W trakcie zabawy uczestnicy będą musieli wykazać się kreatywnością, wiedzą oraz zwinnością i sprytem.

Gra rozpocznie się o godz. 12.00 pod fontanną z Szermierzem (plac Uniwersytecki). Jest skierowana głównie do licealistów i studentów, ale organizatorzy zapraszają wszystkich zainteresowanych. Zapisy przyjmowane są drogą mailową pod adresem: studencirp.wroclaw@tlen.pl. Istnieje także możliwość zapisu bezpośrednio przed imprezą, jednak ilość miejsc jest ograniczona. Pierwszeństwo będą miały osoby, które zgłosiły się drogą elektroniczną.

do góry