Nawigacja

Nowy portal popularnonaukowy

więcej

Aktualności

Promocja publikacji „Żydzi na Górnym Śląsku w XIX i XX wieku” – Opole, 25 lutego 2013

25 lutego 2013 r. (poniedziałek) o godz. 16:30 w sali konferencyjnej Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Jana Pawła II w Opolu (ul. Minorytów 4) odbędzie się promocja publikacji „Żydzi na Górnym Śląsku w XIX i XX wieku” pod redakcją dr Barbary Kalinowskiej-Wójcik i dr. Dawida Kellera. Prezentacja wydawnictwa odbędzie się w ramach cyklu spotkań „Śląskie Forum Krajoznawcze”.

W promocji wezmą udział zaproszeni prelegenci:

- prof. Krzysztof Kawalec (Naczelnik Delegatury IPN w Opolu),
- Janusz Oszytko (IPN OBUiAD Delegatura w Opolu),
- dr Ksawery Jasiak (IPN OBEP w Opolu),
-
dr Bogdan Kloch (Dyrektor Muzeum w Rybniku).

Spotkanie poprowadzi: Tadeusz Jacek Rogoża.

Organizatorami wydarzenia są: Instytut Pamięci Narodowej Delegatura w Opolu, Polskie Stowarzyszenie Krajoznawców w Opolu oraz Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Pawła II w Opolu.

Wstęp wolny.

***

Żydzi na Górnym Śląsku w XIX i XX wieku – najnowsza publikacja Muzeum w Rybniku, w ramach Zeszytów rybnickich. Książka została przygotowana we współpracy z Instytutem Historii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Zeszyt zawiera najciekawsze referaty wygłoszone podczas ubiegłorocznej konferencji naukowej pod tym samym tytułem. Na ponad 700 stronach możemy poznać szereg aspektów obecności i działalności społeczności żydowskiej na Górnym Śląsku i jej wpływ na rozwój regionu. Publikacja zawiera referaty pracowników Delegatury IPN w Opolu.

do góry