Nawigacja

Nowy portal popularnonaukowy

więcej

Aktualności

Prezentacja gier planszowych IPN: „Kolejka” i „Dywizjon 303” – Opole, 23–24 stycznia 2013

W dniach 23 i 24 stycznia br. w Opolu odbyły się prezentacje gier planszowych Instytutu Pamięci Narodowej: „Kolejki” i „303”.

Spotkania miały miejsce w dwóch opolskich szkołach, które bardzo aktywnie uczestniczą w konkursach oraz wszelkich inicjatywach edukacyjnych, organizowanych przez IPN: Zespole Szkół Ekonomicznych w Opolu im. Generała Stefana „Grota” Roweckiego oraz w Publicznym Gimnazjum nr 6.

Warsztaty i wykłady dla młodzieży szkolnej i nauczycieli poprowadzili: dr Andrzej Zawistowski – dyrektor Biura Edukacji Publicznej IPN oraz Karol Madaj – historyk z Biura Edukacji Publicznej, autor gry „Kolejka”.

23 stycznia 2013 r., godz. 10.00 – 14.00

Prezentacja gry „Kolejka” w Zespole Szkół Ekonomicznych im. gen. Stefana „Grota" Roweckiego w Opolu (ul. T. Kościuszki 43)

W warsztatach wzięło udział ok. 30 pięcioosobowych zespołów. W programie spotkania znalazł się wykład dr. Andrzeja Zawistowskiego na temat gospodarki w okresie PRL oraz prezentacja gry „Kolejka”, którą poprowadził jej autor – Karol Madaj.

24 stycznia 2013, godz. 8.30 – 13.30

Prezentacja gry „303" w Publicznym Gimnazjum nr 6 im. Powstańców Śląskich  w Opolu (ul. Powstańców Śląskich 19). W spotkaniu z Karolem Madajem wzięło udział ok. 120 osób (4 grupy po 30 uczestników).

Prezentację gier planszowych Instytutu Pamięci Narodowej zorganizowano przy udziale Oddziałowego Biura Edukacji Publicznej Delegatury IPN w Opolu.
do góry