Nawigacja

Aktualności

Oddział IPN na 21. Wrocławskich Promocjach Dobrych Książek – Wrocław, 29 listopada – 2 grudnia 2012

W dniach 29 listopada – 2 grudnia br. po raz 21. odbyły się targi Wrocławskie Promocje Dobrych Książek. Jest to jedna z trzech (obok Targów Książki w Krakowie i Warszawskich Targów Książki) liczących się i wysoko ocenianych imprez krajowych o charakterze kiermaszowo-promocyjnym, której zadaniem jest propagowanie literatury o wysokich walorach literackich oraz artystycznych i typograficznych.

W targach wziął udział również Oddział Instytutu Pamięci Narodowej, który zaprezentował publikacje ze swojej serii oddziałowej.

Inauguracja 21. WPDK odbyła się w czwartek 29 listopada, o godzinie 14.00, w Muzeum Architektury. Podczas uroczystości został ogłoszony werdykt Konkursu na Najlepszą Książkę Roku „Pióro Fredry”. Nagrodę główną i tytuł Książki Roku 2012 otrzymało Wydawnictwo ARKADY za książkę: Maria Poprzęcka „55 skarbów Polski”.

W tym roku podczas WPDK z czytelnikami spotkali się m.in. Małgorzata Musierowicz, Dorota Masłowska, Agata Tuszyńska, Magdalena Tulli, Joanna Kuciel-Frydryszak, Renata Lis, Roma Ligocka, Katarzyna Grochola, Joanna Olech, Ryszard Wolański, Marek Zagańczyk, Janusz Leon Wiśniewski, Andrzej Maleszka, Marek Miller, Marek Krajewski, Jędrzej Morawiecki i Bartosz Jastrzębski, Sergiusz Pinkwart.

W programie znalazły się także: wykłady o komiksie oraz literaturze kryminalnej, turniej gier planszowych, konkursy, zabawy literackie, Mologra – terenowa gra miejska, baśniowy spektakl ognia „Zmierzch Elfów”. Targi odbywały się w zabytkowych wnętrzach Muzeum Architektury (ul. Bernardyńska 5).

Więcej informacji o targach na stronach organizatorów: http://www.wpdk.pl.
 

do góry