Nawigacja

Aktualności

VI Powszechny Zjazd Archiwistów Polskich „Zatrzymać przeszłość, dogonić przyszłość” – Wrocław, 5–7 września 2012

Nadanie postaci cyfrowej archiwaliom, zarządzanie dokumentacją elektroniczną, rozwój e-administracji to problemy i wyzwania współczesnej archiwistyki. Te i inne zagadnienia są przedmiotem dyskusji archiwistów, historyków, zarządców dokumentacji oraz informatyków w trakcie VI Powszechnego Zjazdu Archiwistów Polskich, obradującego we Wrocławiu w dniach 5–7 września br. pod hasłem „Zatrzymać przeszłość, dogonić przyszłość”. Organizatorami konferencji są Stowarzyszenie Archiwistów Polskich i Naczelna Dyrekcja Archiwów Państwowych przy współpracy Archiwum Politechniki Wrocławskiej.

W ramach Zjazdu zorganizowano dokształcające warsztaty archiwalne oraz panele tematyczne poświęcone najistotniejszym dylematom związanym z narodowym zasobem archiwalnym i archiwami, konsekwencjom informatyzacji archiwów, zmianom w statusie prawnym i kompetencjach archiwisty, popularyzacji wiedzy o archiwach czy ochronie danych osobowych i prywatności.

W ramach zjazdu odbędzie się panel tematyczny „Archiwa wyodrębnione – teraźniejszość i przyszłość”, w którym wezmą udział archiwiści z Instytutu Pamięci Narodowej.

Powszechnemu Zjazdowi Archiwistów Polskich towarzyszy wystawa plenerowa „Archiwalne też jest fajne… Wrocławskie archiwa wczoraj i dziś”, prezentowana na wrocławskim Rynku przy pomniku Aleksandra Fredry w dniach 31 sierpnia – 14 września 2012 r. Na pięciu z czterdziestu plansz zaprezentowano przykłady dokumentacji archiwalnej z zasobu wrocławskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej.

Szczegółowe informacje na temat VI Powszechnego Zjazdu Archiwistów Polskich znajdują się na stronie internetowej Stowarzyszenia Archiwistów Polskich: www.sap.waw.pl.
 

do góry