Nawigacja

Aktualności

Wystawa „Walczyliśmy o nową Polskę... Polskę dla wszystkich. Por. Mieczysław Bujak (1926–1951)”. Wykład Andrzeja Koziara – Opole, 5 – 30 czerwca 2012


W dniach 5–30 czerwca br. w VI Liceum Ogólnokształcącym im gen. Leopolda Okulickiego „Niedźwiadka" eksponowana będzie wystawa „Walczyliśmy o nową Polskę... Polskę dla wszystkich. Por. Mieczysław Bujak (1926–1951)". Ukazuje ona losy por. Mieczysława Bujaka, żołnierza skazanego na karę śmierci przez WSR we Wrocławiu, oraz historię poszukiwania miejsca jego pochówku.

Uroczyste otwarcie wystawy nastąpi 5 czerwca podczas uroczystości szkolnych, zorganizowanych z okazji 70. rocznicy przemianowania ZWZ w AK. Wykład wprowadzający w tematykę wystawy przedstawi Andrzej Koziar – historyk z Delegatury IPN w Opolu.

Ekspozycja „Walczyliśmy o nową Polskę... Polskę dla wszystkich" została przygotowana przez historyków z wrocławskiego Biura Edukacji Publicznej IPN. Składają się na nią zdjęcia, pamiątki i dokumenty, w większości zgromadzone przez siostrę bohatera – Teresę Błaszczak.

Więcej o wystawie...

do góry