Instytut Pamięci Narodowej - Wrocław

https://wroclaw.ipn.gov.pl/wro/aktualnosci/233347,Koncert-gitarowy-piesni-patriotycznych-w-Hospicjum-Ojcow-Bonifratrow-we-Wroclawi.html
27.02.2026, 00:19

Koncert gitarowy pieśni patriotycznych w Hospicjum Ojców Bonifratrów we Wrocławiu, 12 listopada 2025

W okresie obchodów Święta Niepodległości mieliśmy niezwykły zaszczyt gościć w Hospicjum Ojców Bonifratrów we Wrocławiu, odwiedzając pacjentów ośrodka. Podopieczni hospicjum wysłuchali koncertu gitarowego pieśni patriotycznych, wojskowych oraz utworów z czasów ich młodości w wykonaniu Wojciecha Płakseja oraz Marka Gadowicza, historyka z Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN we Wrocławiu.

12.11.2025

Wydarzenie uświetnił także występ i śpiew podchorążych Akademii Wojsk Lądowych, którzy wnieśli w to spotkanie wyjątkową, pełną emocji atmosferę. Był to czas uśmiechu, wzruszeń i wspólnego świętowania – chwila refleksji nad historią oraz wolnością, którą dziś możemy się cieszyć. Serdecznie dziękujemy za ciepłe przyjęcie i możliwość towarzyszenia podopiecznym hospicjum w tym szczególnym dniu.