Nawigacja

Aktualności

Trwają zapisy na spacery śladami mogił Żołnierzy Wyklętych na Cmentarzu Osobowickim - Wrocław, 20 marca 2024

W związku z pracami porządkowymi na kwaterach więziennych 81A i 120 Cmentarza Osobowickiego, Oddział Instytutu Pamięci Narodowej we Wrocławiu serdecznie zaprasza na Spacery Śladami Mogił Żołnierzy Wyklętych. Jest to projekt edukacyjny skierowany przede wszystkim do młodzieży szkół licealnych.

Spacery, które prowadzą pracownicy naszego Oddziału Kamila Bałchanowska i dr Krzysztof Łagojda, mają na celu przybliżenie historii tego miejsca oraz życiorysów bohaterów walki niepodległościowej, którzy zostali zamordowani przez komunistów w okresie stalinowskim i pochowani w bezimiennych grobach na tych dwóch kwaterach. Opiekunów klas zachęcamy do kontaktu telefonicznego z Kamilą Bałchanowska pod adresem e-mail: kamila.balchanowska@ipn.gov.pl lub pod numerem telefonu 604 853 583.

Zaproszenie kierujemy również do wszystkich zainteresowanych mieszkańców Wrocławia, którzy chcieliby dowiedzieć się o historii tego miejsca. Zapraszamy do organizowania większych grup osób zainteresowanych (min. 10 osób) i kontaktu z naszymi pracownikami.

 

 

do góry