Nawigacja

Aktualności

Galowy Koncert Finałowy XIII edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Harcerskiej i Turystycznej „Bumerang” – Wrocław, 16 marca 2024

16 marca 2024 roku odbył się Galowy Koncert Finałowy XIII edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Harcerskiej i Turystycznej „Bumerang”.

W ramach współpracy Chorągwi Dolnośląskiej ZHP i wrocławskich hufców z Oddziałem IPN we Wrocławiu – jak co roku – wsparliśmy tę harcerską inicjatywę przekazując nagrody dla finalistów i uczestników festiwalu, które nie tylko były docenieniem scenicznych zmagań uczestników festiwalu, ale także edukacyjną pamiątką przybliżającą historię naszej ojczyzny, w tym historii harcerstwa. W ramach koncertu odbyła się gawęda historyczna prowadzona przez historyka Biura Edukacji Narodowej IPN we Wrocławiu Marka Gadowicza dotycząca 80 rocznicy wybuchy Powstania Warszawskiego, przeplatana piosenkami opowiadającymi o życiu i walce Powstańców warszawskich. Nie zabrakło okazji do opowieści i wspólnego śpiewania.

Oddział IPN we Wrocławiu od wielu lat wspiera działania organizacji harcerskich na terenie Dolnego Śląska, co ma realny wpływ na udane realizacje wielu projektów dotyczących historii Polski jak i samego regionu.

Gratulujemy uczestnikom i laureatom festiwalu!

Instytut Pamięci Narodowej reprezentował Marek Gadowicz, pracownik Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN we Wrocławiu.

Koncert miał miejsce w Klubie Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu.

do góry