Nawigacja

Aktualności

Zagłosuj na „Grę Szyfrów” w ramach plebiscytu Wydarzenie Historyczne Roku 2022

Z przyjemnością informujemy, iż „Gra Szyfrów” zakwalifikowana została do kolejnego etapu plebiscytu Wydarzenie Historyczne Roku 2022. Na nasz projekt, który nominowany został w kategorii „Edukacja” głosować można do 15 czerwca 2023.

„Gra szyfrów” to projekt gamingowy przygotowany jako gra FPP (first person perspective), składająca się z trzech misji. Opisują one przebieg wojny polsko-bolszewickiej oraz wpływ polskiej kryptologii na jej zwycięski finał. Każdy z użytkowników może złamać bolszewickie szyfry i zniszczyć sowiecki pociąg pancerny. Dotychczas dziesiątki tysięcy młodych osób wcieliło się w autentyczne postacie żołnierzy wojny polsko-bolszewickiej z 1920 roku, uruchomiło skomplikowane urządzenia komunikacyjne sprzed 100 lat i ratowało Europę przed komunistycznym zniewoleniem. Wysoki walor edukacyjny projektu został doceniony przez Ministerstwo Edukacji i Nauki, co zaowocowało dodaniem gry do programu nauczania jako treści rekomendowane w ramach akcji „Gry w edukacji”. 

Zachęcamy do oddania swojego głosu na „Grę Szyfrów” na oficjalnej stronie Muzeum Historii Polski -> Wydarzenie Historyczne Roku 2022 (muzhp.pl)

Ogłoszenie wyników połączone z oficjalną galą odbędzie się w czerwcu br.

do góry