Nawigacja

Aktualności

Pierwsze zajęcia w Przystanku Historia im. ks. Jerzego Popiełuszki - Legnica, 8 maja 2023

8 maja 2023 roku w nowo otwartym Przystanku Historia im. ks. Jerzego Popiełuszki w Legnicy przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach dotyczących polskich symboli narodowych. Poznały również historię niezwykłego konia - Kasztanki, której losy są związane z odzyskaniem przez Polskę niepodległości.

20 kwietnia 2023 r. o godz. 11.00 w „Domu Słowa” przy ul. Jana Pawła II 1 w Legnicy odbyło się uroczyste otwarcie kolejnej placówki dydaktycznej IPN „Przystanek Historia”. W inauguracji wziął udział prezes Instytutu Pamięci Narodowej, dr Karol Nawrocki, a także reprezentanci różnych środowisk Zagłębia Miedziowego: przedstawiciele władz samorządowych, dyrektorzy szkół oraz instytucji kulturalnych i naukowych z Legnicy i okolic. WIĘCEJ INFORMACJI.

Misją Instytutu Pamięci Narodowej jest zainteresowanie przeszłością i mówienie o niej na różne sposoby. Właśnie w tym celu otwierane są kolejne „Przystanki Historia” w kraju i za granicą. Legnicka placówka stawia sobie za cel upowszechnianie historii najnowszej, koncentrując się głównie na dziejach Dolnego Śląska.

W ofercie znajdą się m.in.: wykłady, lekcje edukacyjne, spotkania ze świadkami historii, pokazy filmowe, wystawy i promocje książek. Swoje pasje będą mogli rozwijać tu amatorzy historii i naukowcy, uczniowie i studenci. Zapraszamy też osoby, które nie były dotąd zainteresowane nauką o przeszłości. Chcemy wspólnie czerpać z bogatego dziedzictwa i tradycji narodowej, pielęgnować polskość oraz nieustannie dbać o rozwój świadomości obywatelskiej i kulturowej.

do góry