Nawigacja

Aktualności

Noc Muzeów 2022 – Mokra, 14 maja 2022

Już w najbliższą sobotę 14 maja w ramach ogólnopolskiej akcji "Noc Muzeów" zapraszamy do Muzeum Kultury Przeworskiej i Izby Pamięci Bitwy pod Mokrą. Delegatura IPN w Opolu wspiera organizację tej imprezy. W programie prezentacja publikacji i gier dla dzieci wydanych przez Instytut Pamięci Narodowej.

Podczas tegorocznej „Nocy Muzeów” przygotowano wiele atrakcji. Będą prezentowane gry planszowe, wystawa o płk. Łukaszu Cieplińskim, pamiątki z okresu II wojny światowej. W programie także ciekawe warsztaty oraz pokaz filmów animowanych IPN dedykowanych dla najmłodszych „Co by było, gdyby zwierzęta mówiły”.  Prezentację poprowadzi Andrzej Koziar pracownik Delegatury IPN w Opolu. Będzie także dostępne stoisko księgarni IPN, gdzie zaprezentujemy publikacje Instytutu Pamięci Narodowej. Wszystkie szczegóły na plakacie. Wstęp wolny.

Serdecznie zapraszamy!

Pierwsza „Noc Muzeów” w Polsce odbyła się w 2003 roku i miała miejsce w Muzeum Narodowym w Poznaniu. Noc Muzeów to wyjątkowe wydarzenie kulturalne, kiedy to wiele galerii, muzeów czy instytucji kultury udostępnia swoje zbiory w godzinach wieczornych i nocnych. Ponadto towarzyszą jej dodatkowe atrakcje tj. różnorodne warsztaty, prezentacje czy spotkania z gośćmi. Pierwsza Noc Muzeów w Polsce odbyła się w 2003 roku i miała miejsce w Muzeum Narodowym w Poznaniu.

  • Noc Muzeów 2022  – Mokra, 14 maja 2022
    Noc Muzeów 2022 – Mokra, 14 maja 2022
do góry