Nawigacja

Konkursy historyczne

III Edycja Konkursu „Niezwyciężeni 1920. Obrońcy Ojczyzny” – ZMIANA HARMONOGRAMU

Jesteś pasjonatem historii? Lubisz robić filmy? Chcesz opowiedzieć nam o bohaterskich czynach kogoś z Twojej rodziny, albo Twojej lokalnej społeczności? Nasz konkurs jest właśnie dla Ciebie! Weź udział w konkursie edukacyjnym IPN „NIEZWYCIĘŻENI 1920. OBROŃCY OJCZYZNY” i opowiedz o wspaniałych bohaterach, którzy tworzą naszą historię. Do wygrania cenne nagrody rzeczowe oraz możliwość wzięcia udziału w warsztatach filmowych prowadzonych przez prawdziwych zawodowców.

CO MUSISZ ZROBIĆ ABY WZIĄĆ UDZIAŁ W KONKURSIE?

Przede wszystkim wybierz swojego bohatera. Musi to być osoba odznaczona KRZYŻEM lub MEDALEM NIEPODLEGŁOŚCI, która jednocześnie brała udział w wojnie polsko-bolszewickiej. Wybierając bohatera skorzystaj z naszej BAZY ODZNACZONYCH.

Zapoznaj się z REGULAMINEM  konkursu i wypełnij FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY.  

Zbierz jak najwięcej informacji o bohaterze.  Znajdź zdjęcia archiwalne, pamiątki, dotrzyj do krewnych, odnajdź odznaczenia jakie otrzymała wybrana przez Ciebie postać.

Stwórz film (od 3 do 5 minut) na podstawie zebranych informacji. Forma filmowa jest dowolna. Jedynym ograniczeniem jest Twoja wyobraźnia. Liczymy na Twoją pomysłowość.

Podejmij działania mających na celu upowszechnienie informacji o wybranym bohaterze (np. prezentacja w szkole, stworzenie strony internetowej lub hasła w Wikipedii itp.)

UWAGA! ZMIANA TERMINU KONKURSU

Zgłoszenie uczestnictwa w konkursie – do 27 listopada 2020 r.

Przesłanie prac konkursowych – do 12 marca 2021 r.

Ogłoszenie wyników pierwszego (regionalnego) etapu konkursu – 19 marca 2021 r.

Ogłoszenie wyników drugiego (ogólnopolskiego) etapu konkursu – 26 marca 2021 r.

Gala finałowa konkursu oraz warsztaty filmowe dla laureatów odbędą się w maju 2021 r. Dokładne terminy gali podamy na stronie konkursu w późniejszym terminie.

https://niezwyciezeni1918-2018.pl/nie/aktualnosci/84858,III-Edycja-Konkursu-Niezwyciezeni-1920-Obroncy-Ojczyzny.html

do góry