Nawigacja

Dla mediów

Otwarcie Przystanku Historia im. Ks. Jerzego Popiełuszki Instytutu Pamięci Narodowej - 20 kwietnia, godzina 11:00 Legnica

Instytut Pamięci Narodowej powołując do istnienia Przystanki Historia w miastach, w których nie posiada stałych siedzib, pragnie wyjść do szeroko pojętych środowisk z ofertą edukacyjną, naukowo – badawczą i wystawienniczą. Stąd też już 20 kwietnia powstanie nowa placówka Przystanek Historia Legnica.

O godz. 10:00 w sali katechetycznej na drugim piętrze odbędzie się lekcja o Solidarności Walczącej, którą poprowadzi Paweł Błażewicz. Na tym samym piętrze prezentowana będzie wystawa oraz stanowiska do obsługi VR Szybowcowa.

Aula: Godz. 11.00 Rozpoczęcie Uroczystości, weźmie w niej udział 130 osób. Swój udział w uroczystościach zapowiedzieli m.in.  dr Karol Nawrocki – Prezes IPN – KŚZpNP, Ks. prof. dr hab. Andrzej Siemieniewski - Biskup Legnicki i Tadeusz Krzakowski, prezydent Legnicy.

Po tej uroczystości zaprosimy na II piętro Domu Słowa, gdzie znajduje się wystawa poświęcona osobie ks. Popiełuszki oraz stanowisko pokazowe gry VR Szybowcowa 87. Wystawa została przygotowana przez białostocki oddział IPN (w tym momencie będzie również możliwość nagrywania setek). Po otwarciu wystawy zapraszamy Państwa na poczęstunek do Refektarza na pierwszym piętrze, a o godz. 12.45 wrócimy do Auli na występ Piotra Cyrwusa pt. ,,Zapiski oficera Armii Czerwonej”.

Kontakt dla mediów

Maciej Parysek, tel. 664 826 436

 

do góry