Nawigacja

Aktualności

„Piosenka w służbie propagandy”. Wykład dr Karoliny Bittner z cyklu „Wieczory z Historią” – Wrocław, 17 lutego 2016

17 lutego 2016 (środa) odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu „Wieczory z Historią”, którego organizatorem jest Oddział Instytutu Pamięci Narodowej we Wrocławiu.Gościem lutowego spotkania będzie dr Karolina Bittner, która przedstawi wykład „Piosenka w służbie propagandy”.

dr Karolina Bittner – historyk, pracownik Oddziałowego Biura Edukacji Publicznej IPN w Poznaniu, badacz kultury masowej okresu PRL, przede wszystkim muzyki rozrywkowej. Autorka książki Piosenka w służbie propagandy. Festiwal Piosenki Żołnierskiej w Kołobrzegu 1968-1989, współredaktorka monografii zbiorowej W kręgu kultury PRL: sport oraz edycji źródeł „My głodujemy – my chcemy chleba”. Poznański Czerwiec 1956 r. w listach opublikowanych w Biuletynach Biura Listów Komitetu do Spraw Radiofonii Polskie Radio; autorka kilkunastu artykułów naukowych, kilkudziesięciu biogramów do Encyklopedii Solidarności. 

Spotkanie tradycyjnie odbędzie się w Klubie Muzyki i Literatury (pl. Kościuszki 10), o godz. 17.00.

Wstęp wolny! Zapraszamy!

„Wieczory z Historią” to organizowane raz w miesiącu wykłady otwarte. Miejscem spotkań jest stylowe wnętrze Klubu Muzyki i Literatury we Wrocławiu, przy placu Tadeusza Kościuszki 10. Organizowane przez Oddziałowe Biuro Edukacji Publicznej IPN we Wrocławiu wykłady odbywają się raz w miesiącu.

do góry