Nawigacja

Aktualności

VI Festiwal Piosenki Niezłomnej i Niepodległej im. Henryka Rasiewicza „Kima”

Zgłoszenia przyjmujemy do 15 października 2021 r.

W imieniu organizatorów VI Festiwalu Piosenki Niezłomnej i Niepodległej im. Henryka Rasiewicza „Kima” serdecznie zapraszamy do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu! Festiwal jest przedsięwzięciem, któremu przyświecają dwa najważniejsze cele. Upowszechnianie za pomocą muzyki wiedzy o Polskim Państwie Podziemnym, Armii Krajowej oraz Żołnierzach Niezłomnych oraz zachowanie od zapomnienia piosenek (melodii i tekstów) śpiewanych w oddziałach partyzanckich w latach 1939–1956. Temat Festiwalu stanowią pieśni i wydarzenia umiejscowione w kontekście II wojny światowej oraz dekady po jej zakończeniu. Projekt ten stanowi doskonałe interaktywne narzędzie, zachęcające młodych ludzi do pogłębiania swojej wiedzy na temat najnowszej historii Polski. Dla ostatnich żyjących kombatantów – świadków tamtych dni, jest okazją do przekazania testamentu Polskiego Państwa Podziemnego i etosu Armii Krajowej młodemu pokoleniu. Organizatorami Festiwalu są: Stowarzyszenie Passionart, Instytut Pamięci Narodowej, Fundacja Armii Krajowej w Londynie oraz Filharmonia Krakowska im. Karola Szymanowskiego.

Festiwal składa się z dwóch etapów: przesłuchań wojewódzkich oraz eliminacji na szczeblu ogólnopolskim. Koncert Galowy połączony z rozdaniem nagród obędzie się 7 listopada 2021 r. w Krakowie, po zakończeniu finałowych przesłuchań trwających w dniach 5–7 listopada.

Przesłuchania I etapu dla województwa dolnośląskiego odbędą się 23 października 2021 roku (sobota) w Ośrodku Działań Społeczno-Kulturalnych PIAST przy ul. Rękodzielniczej 1 we Wrocławiu. Kartę zgłoszenia należy przesłać do dnia 15 października na adres koordynatora dolnośląskiego  etapu wojewódzkiego Marka Gadowicza:

marek.gadowicz@ipn.gov.pl

Regulamin, Kartę zgłoszenia oraz inne informacje organizacyjne dotyczące Festiwalu znaleźć można na stronie internetowej: www.piosenkaniezlomna.pl. Wszelkich informacji udziela również koordynator wojewódzki oraz koordynator krajowy Festiwalu.

  • wrocław_2021_KIM
  • Festiwal Piosenki 2021
do góry