Nawigacja

Konkursy historyczne

Konkurs „Polska i Polacy w czasie II wojny światowej”

Z okazji 70. rocznicy zakończenia II wojny światowej Fundacja Funtasto – Fantastyczny Internet oraz Oddział Instytutu Pamięci Narodowej we Wrocławiu przygotowały konkurs dla uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjów. Już 8 maja na portalu fundacji rozpoczną się eliminacje do Wielkiego Finału Konkursu. Eliminacje mają charakter quizu i trwać będą przez 30 dni. Najlepsza dziesiątka z każdej kategorii wiekowej zostanie zaproszona na Wielki Finał do Wrocławia, gdzie poza wyłonieniem zwycięzców czekać będą nie lada atrakcje!

Organizatorzy:

Fundacja Funtasto – Fantastyczny Internet, administrator bezpiecznego portalu dla dzieci i młodzieży do 16 roku życia. Głównym celem Fundacji jest upowszechnianie edukacji, tolerancji oraz bezpiecznego korzystania z Internetu wśród najmłodszych.
Oddział Instytutu Pamięci Narodowej, którego jednym z podstawowych celów jest prowadzenie działalności edukacyjnej, wystawienniczej i wydawniczej, upowszechnianie w kraju i za granicą wyników swojej pracy z zakresu najnowszej historii Polski. IPN organizuje panele, wykłady oraz konferencje, których adresatami są nie tylko miłośnicy historii i nauczyciele, ale przede wszystkim studenci i uczniowie polskich szkół.

Szczegółowe informacje w regulaminie konkursu poniżej oraz na stronie www.funtasto.com

Pliki do pobrania

do góry