Nawigacja

Konkursy historyczne

Ogólnopolski konkurs historyczny dla uczniów szkół gimnazjalnych „W kalejdoskopie pamięci – Polska i Polacy w latach 1939–1989”. I edycja: „Autorytet w czasach trudnych”

2 marca 2011 r. odbył się uroczysty finał regionalnego etapu konkursu „W kalejdoskopie Pamięci - Polska i Polacy w latach 1939–1989” edycja I „Autorytet w czasach trudnych”.

Laureaci i uczestnicy wraz z nauczycielami spotkali się o godz. 11 w auli XIII Liceum Ogólnokształcącego we Wrocławiu przy ul. Hauke-Bosaka 33.

Laureatom i uczestnikom konkursu nagrody i upominki wręczyli Beata Pawłowicz – Dolnośląski Kurator Oświaty, wicekurator Rafał Rippel w imieniu Opolskiego Kuratora Oświaty Hanny Bilik, Sylwia Krzyżanowska – sekretarz Regionalnej Komisji Konkursowej i Wojciech Trębacz – przewodniczący Regionalnej Komisji Konkursowej. Odczytano także list gratulacyjny skierowanych do uczestników konkursu przez prof. dr hab. Włodzimierza Suleję Dyrektora IPN – KŚZpNP we Wrocławiu.

Nagrodę specjalną otrzymała nauczycielka historii z Gimnazjum nr 1 w Jaworzynie Śląskiej, Elżbieta Krzaczek, za szczególne zaangażowanie i opiekę nad uczniami. Aż czterech podopiecznych nauczycielki weźmie udział w kolejnym etapie. Do dalszej rywalizacji przystąpi ogółem dziesięć osób.

Bartosz Fudali

Gimnazjum nr 1 w Jaworzynie Śl.

Agata Grobelna

Gimnazjum nr 1 w Jaworzynie Śl.

Aleksandra Włodarczyk

Gimnazjum nr 1 w Jaworzynie Śl.

Kamil Zimnowoda

Gimnazjum nr 14 we Wrocławiu

Justyna Szewczak

Gimnazjum nr 1 w Jaworzynie Śl.

Jakub Berestecki

Gimnazjum Samorządowe nr 2
w Bolesławcu

Agnieszka Buraczyńska

Gimnazjum nr 10 we Wrocławiu

Jakub Mirczewski

Gimnazjum nr 14 we Wrocławiu

Anna Chrobot

Gimnazjum im. M. Kopernika
w Kątach Wrocławskich

Anna Widomska

Gimnazjum w Osiecznicy 

do góry