Nawigacja

Aktualności

I Turniej Piłkarski im. Rotmistrza Witolda Pileckiego – Siechnice, 3 czerwca 2018

3 czerwca 2018 roku w Siechnicach odbędzie się I Turniej Piłkarski im. Rotmistrza Witolda Pileckiego. Organizatorem wydarzenia jest Klub Sportowy Energetyk Siechnice, koordynatorem projektu ze strony Oddziału IPN we Wrocławiu jest Jacek Wojciechowski, pracownik Oddziałowego Biura Lustracyjnego.

W turnieju weźmie udział 10 zespołów z rocznika 2010-2011, po 5 drużyn w każdej kategorii wiekowej. Nagrody otrzymają zdobywcy miejsc od pierwszego do trzeciego, ponadto każdy uczestnik turnieju otrzyma pamiątkową koszulkę z wizerunkiem Rotmistrza.

Celem turnieju jest uczczenie 70. rocznicy śmierci rotmistrza Witolda Pileckiego, jednego z sześciu najodważniejszych ludzi europejskiego ruchu oporu w czasie II wojny światowej. Witold Pilecki należał do pokolenia urodzonego pod zaborami, którego misją było odzyskanie przez Polskę niepodległości, a gdy to się dokonało – praca dla wielkości wolnej ojczyzny. Pokolenia wychowanego na ciągle żywych tradycjach powstań narodowych i ukształtowanego przez zawołanie „Bóg – honor – Ojczyzna”.

Turniej Piłkarski im. Rotmistrza Witolda Pileckiego to nie pierwszy wspólny projekt Oddziału IPN we Wrocławiu i Klubu Sportowego Energetyk Siechnice, na początku marca odbył się I Halowy Turniej Piłkarski „Małego Bohatera” pamięci Żołnierzy Wyklętych.


 

do góry